Regionální kolo 2022 proběhlo u nás na lesárně

Helena DrozdováCo je nového, Fotogalerie

Dnešní slunečné dopoledne patřilo regionálnímu kolu mezinárodní soutěže YPEF. Zahájení a vědomostní test proběhl v posluchárně, poznávačka s bonusovým měřením výšky stromu zase na čerstvém vzduchu v arboretu.

Po sečtení všech bodů a určení správných odpovědí v poznávačce jsme se sešli v aule na slavnostním zakončení a předání diplomů.

V kategorii mladší žáci (13-15 let) soupeřilo celkem 10 týmů ze tří krajů. Vítězové z Gymnázia Jakuba Škody v Přerově se mohli oprávněně radovat z prvního místa a s počtem 32 bodů by se neztratili ani ve starší kategorii. Na druhém místě byl tým z Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově (28,5 b.)a na třetím místě tým z Gymnázia Hranice (27,5 b.).

V druhé kategorii starší žáci (16-19 let) jsme měli 5 týmů z Olomouckého kraje. Letos poprvé od začátku konání této soutěže byl domácí tým poražen soupeři z Gymnázia Šumperk (34,5 b.). O medailové stupně se vedl lítý boj, vždyť mezi prvním a druhým místem byl rozdíl pouze 1,5 bodu, ten samý rozdíl byl pak mezi druhým a třetím místem. Na třetím místě je tým z Gymnázia Olomouc – Hejčín (31,5 b.), kteří zvládli jako jediní vědomostní test na 100 %.

Gratulujeme vítězům, kteří postupují do národního kola v Kostelci nad Černými lesy, děkujeme všem účastníkům za perfektní atmosféru a těšíme se na další setkání.

Fotogalerie: