Akademická soutěž mysliveckých trubačů

15.03.2019

 

     Soutěže se zúčastnilo sedm trubačů naší školy. Akce se konala v prostorách zámku ŠLP v Kostelci nad Černými lesy, kde měli studenti i ubytování s celodenní stravou. Organizátorem byl Trubačský půlkruh a Spolek myslivců Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze.

Víkendová akce započala páteční prezencí, ubytováním a společenským seznamovacím večerem. Samotná soutěž probíhala po celou sobotu od 8.30 do 18 hodin. Nejdříve soupeřili jednotlivci, poté nastoupily soubory. V jednotlivcích nás na lesnici reprezentoval Jan Podlipný. Ten si vytroubil krásné 7. místo z celkového počtu 21 účastníků. Náš sedmičlenný soubor obsadil také 7. místo, a to ze 14 celků. Za své výstupy jsme byli pochváleni odbornou porotou, která poukázala na razantní vzestup herního přednesu našich trubačů. Vysoká kvalita přípravy v rámci výuky lektorky paní Čočkové přináší očekávané výsledky. Sobotní večerní raut byl umocněn hudebním doprovodem cimbálovky ze Strážnice. V neděli dopoledne jsme se vrátili do Hranic.

Děkujeme Aničce Bednářové, Vítu Čtvrtlíkovi, Michaele Homolkové, Janu Podlipnému, Zdeňku Růžičkovi, Ondřeji Topolanskému a Karolíně Volkové za vzornou reprezentaci školy.

                                                                                                                        Pt