Lesáci v Dětském centru

26.11.2019

V úterý 26. 11. 2019 navštívili žáci naší školy ZŠ Dětské centrum Hranice, které se specializuje na vzdělávání žáků se souběžným postižením více vadami.  Pro děti jsme měli připravené ukázky ze sokolnictví, canisterapie a lesní pedagogiky.

Lesní pedagogové Tadeáš Sladký, Jan Karafiát a Adéla Přibylová pověděli dětem něco málo o sokolnictví, předvedli své dravce  - ukázku přeletu, ochranné pomůcky a zahráli si na ztracenou poštolku.

Na druhém stanovišti čekal děti canisterapeutický pes s programem „ Jak se chovat k pejskům“. Děti společně s Janou Mužikovou a Markem Kvasničkou pejska hladili, vodili na vodítku a krmili.

S Petrem Hřibem a Lukáš Raškou si všichni zasadili buk a povídali si o tom „Jak roste les?“.

Jsme rádi, že jsme mohli naším bohatým programem přispět k celkovému rozvoji dětí z této školy. Tyto a podobné ukázky a terapie jsou velmi důležitou součástí výukového programu dětí se specifickými potřebami.

Děkuji všem žákům SLŠ v Hranicích za aktivní účast.

Jaroslava Ryšková