Seminář trubačů v Potštátu

05.04.2019

Seminář probíhal v tichém a malebném zákoutí regionu. Využili jsme blízkosti místa akce, a víkendové výuky se zúčastnilo deset našich trubačů. Šest z nich byli  žáci prvního ročníku, tedy začátečníci. Organizátorem akce byla ZUŠ Potštát pod vedením ředitelky paní Kozubíkové. Studenti byli rozděleni do tří učebních skupin. Intenzívní výuka probíhala v blocích po třech vyučovacích hodinách, propojených i hudební naukou. Množství praktické hry na nástroj přineslo žákům tolik zkušeností, kolik by získali v rámci standardní výuky za dva měsíce. Nedělní blok byl zakončen hudebním matiné na potštátském náměstí, před Morovým sloupem. Za přítomnosti příbuzných některých účastníků semináře a obyvatelů města přednesli trubači nacvičené skladby. Díky obětavosti paní ředitelky a všech lektorů proběhl seminář bez jediné chybičky. Velký ohlas měl i mezi našimi žáky. Ti se shodli na tom, že příštího ročníku, pokud to nepůjde jinak, se zúčastní klidně i „ za své “.

Akce se zúčastnili :  Lukáš Brenkus, Antonín Horák, Michaela Jílková, David Jurčík, Vojtěch Kohoutek, Samuel Krpec, Štěpánka Matoušková, Lukáš Raška, Adéla Skotáková a Jiří Trněný.