Informace k písemným přijímacím zkouškám

Helena DrozdováCo je nového, Úřední deska

Umístil vás Cermat alespoň jedním termínem testů k nám na školu? Pro zmírnění nervozity jsme nachystali pár základních informací o průběhu celého dopoledne tak, abychom vám co nejvíc usnadnili představu, jak to bude u nás probíhat.

Testy začínají matematikou v 8:30 přesně. Doporučujeme dostavit se do školy alespoň 20 minut před tímto časem. Na uchazeče budou u vchodu čekat naši studenti, kteří je nasměrují dále k jejich učebnám. U vchodu vyvěsíme abecední seznam uchazečů s příslušnými učebnami, takže kdo by případně zapomněl, do které učebny míří, nalezne se v tomto seznamu.

Po testu z matematiky (70 minut) následuje cca 40 minut dlouhá přestávka a ve stejné učebně pak proběhne i test z českého jazyka a literatury, na který je vymezen čas v délce 60 minut. Předpokládané ukončení je tedy ve 12 hodin. Uchazeči se speciálními vzdělávacími potřebami mají časovou dotaci upravenou dle jejich potřeb.

Z organizačních a technických důvodů nebude rodičům umožněn vstup do budovy školy. Důvodem je jednak probíhající standardní výuka ve škole, ale hlavně zajištění dostatečně klidného prostředí pro hladký průběh přijímacích zkoušek. K čekání na uchazeče nabízíme prostory našeho arboreta či využití občerstvovacích zařízení na nedalekém hranickém náměstí. Děkujeme, že respektujete toto rozhodnutí.

Máte-li nějaké dotazy, neváhejte se zeptat: Ing. Ctirad Juráň, zástupce ředitele, tel.: 603 955 446, juran@slshranice.cz.

Uchazečům přejeme klid, rozvahu a hodně štěstí!