Vydařené oslavy 170 let lesnického školství na Moravě

Helena DrozdováCo je nového, Fotogalerie

V sobotu 22.10.22 jsme si připomněli 170 let lesnického školství na Moravě. Od jedenácti hodin se brány školy otevřely všem absolventům, jejich rodinným příslušníkům, bývalým i současným zaměstnancům a dalším přátelům školy. Nachystán byl bohatý program nejen přímo ve škole, ale také v přilehlém arboretu. Ve škole jsme nachystali pro absolventy drobné překvapení, v jednotlivých třídách jsme měli prezentaci nejen současnosti, ale také historie. Návštěvníci si mohli vyzkoušet moderní technologie v podobě laserové střelnice či simulátoru harvestoru, podívat se na prezentaci všech mimoškolních aktivit, či jen zalistovat starými kronikami a prohlédnout si připravené fotografie.

V arboretu pak na návštěvníky čekaly stroje ze školního polesí Valšovice, aktivity lesní pedagogiky pro všechny věkové kategorie a odpoledne koncert hudební skupiny Markazíni.

V neděli proběhl na zámku v Hranicích koncert trubačů, kteří se sem k nám do Hranic na lesárnu sjeli ze všech koutů České i Slovenské republiky. Navštívili nás přátelé z ostatních lesnických škol z Trutnova, Písku, Křivoklátu, Šluknova, Žlutic, Liptovského Hrádku, Banskej Štiavnice i Prešova.

Věříme, že jste si odnášeli jen samé krásné zážitky, absolventi si vzpomněli na svá studentská léta a měli jste se s námi dobře. Děkujeme všem za návštěvu!